Mistrovství Čakoviček v bramborovém salátu 2023

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

MISTROVSTVÍ ČAKOVIČEK

V BRAMBOROVÉM SALÁTU

v sobotu 23. 12. 2023

začátek v 16:00 h za rybníkem

Vážení sousedé a přátelé,

přichází vánoční čas a s ním i naše tradice sdílení výjimečných pokrmů a příjemných chvil s rodinou a přáteli. Letos vás zveme na něco opravdu speciálního - OBNOVILI JSME MISTROVSTVÍ ČAKOVIČEK V BRAMBOROVÉM SALÁTU!

Přineste svůj vlastní bramborový salát a zapojte se do soutěže o titul Mistra bramborového salátu Čakoviček pro rok 2023. 

Kdy a kde? 

Dne 23.prosince 2023 v 16 hodin se sejdeme, abychom společně ochutnali ty nejlepší bramborové saláty naší komunity. Místo konání je prostor za rybníkem, kde na vás budou čekat připravené vytápěné stany. 

Pravidla a podmínky: 

  • Přineste 1 až 1,5 kd Vašeho vlastního bramborového salátu: 

Salát může být připraven podle rodinného receptu, s vlastními úpravami či inovacemi, které mu dodávají punc vaší jedinečnosti. 

  • Cení se originalita a kreativita: 

Zveme vás, abyste se nebáli ukázat, co ve vás je. Všechny typy salátů jsou vítány. 

  • Soutěžte o titul Mistra bramborového salátu Čakoviček: 

My všichni společně vybereme vítězný salát, který získá čestný titul a drobnou odměnu k tomu. 

Kromě toho na vás čeká: 

  • Lahodný svařák a voňavý čaj
  • Do křupava upečené řízky
  • Vánoční hudba a koledy
  • Přátelé a dobrá nálada

Těšíme se na vaší účast a na vůni vánočních dobrot!

Přijďte s námi oslavit poslední hodiny adventu a užít si chvíle plné dobrého jídla, hudebního doprovodu a přátelské atmosféry. Mistrovství Čakoviček v bramborovém salátu se stane nejen chtnou událostí, ale i příležitostí k setkání s lidmi z naší krásné obce. 

Již se na vás všechny moc těšíme, 

SK Čakovičky a SDH Čakovičky 

Advent v Čakovičkách 2023

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

a

ADVENTNÍ miniJARMARK V ČAKOVIČKÁCH

v sobotu 21. 11. 2023

od 15:00 h za rybníkem

Vážení sousedé a přátelé,

s nekonečnou radostí vás zveme na slavnostní zahájení adventního období 2023, které pořádá SK Čakovičky ve spolupráci s SDH Čakovičky. Rozsvěcení našeho vánočního stromu v 17h se stalo kouzelnou tradicí, a letos si opět slibujeme nezapomenutelné okamžiky. Přijďte navštívit vánoční jarmark u nás v Čakovičkách, kde na Vás čeká atmosféra plná vánočního kouzla. 

Co můžete očekávat?

Oči a srdce se nám zalesknou díky vystoupením malých umělců z naší MŠ Čakovičky a okolí. Pro naše šikovné ratolesti jsme připravili kouzelná vánoční tvoření, která jim přinesou radost a zábavu. Kromě toho vám nabídneme exkluzivní prodej adventních věnců a dalších drobných pokladů spojených s kouzlem vánočního času.

A to není vše! Pro vás, milí sousedé, jsme připravili bohaté občerstvení, které potěší jak malé, tak i velké gurmány. Zahřejte se lahodným svařákem, voňavým čajem nebo chutným punčem. Čekají na vás také vánoční dobroty, sladké i slané.  A co ještě? Připravte se na překvapení, která vás zahřejí u srdce.

Užijete si vánoční hudbu a vystoupení našich nejmenších talentů, kteří pro vás připravili ty nejkrásnější vánoční koledy.

Těšíme se na setkání s vámi na této vzácné události, která nás spojí v radosti, pohodě a očekávání krásných vánočních dnů.

Již se na vás všechny moc těšíme, 

SK Čakovičky a SDH Čakovičky 

 

 

Strašidelný les 2023

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

20. STRAŠIDELNÝ LES

nebo-li

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

se blíží :-)

SO 4.11.2023 od 17:00

 

 

  Zdravíme všechny naše příznivce,

tradiční Strašidelný les je již opět za dveřmi a tímto bychom Vás všechny rádi na naší akci pozvali!

Neváhejte a přijďte si s námi užít příjemný večer!

Teď si již jen stačí vroucně přát, aby počasí mělo pro naše snažení pochopení :-)


Uvítáme jakoukoliv Vaši pomoc! Ať už v podobě strašení v lese, s přípravou trati, s dílničkami pro děti, tak i s nápady na jakýkoliv doprovodný program, popřípadě s občerstvením .. a samozřejmě i v podobě sponzorských darů (rádi umístíme logo sponzora na náš web, pokud si to bude přát).

S pomocí se strašením je snad jediná podmínka - bezvýhradné uposlechnutí instrukcí pořadatelů - zdůrazňuji hlavně pomocníkům z řad našich teenagerů ;-) V jiném případě budeme nuceni dotyčné strašidlo vykázat zpět do pohádkové říše za brány našeho světa, za brány Strašidelného lesa ;-)

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO POMOCNÍKY - po skončení akce sraz všech v cíli !!! Vaše pomoc s úklidem bude opravdu neocenitelná ;-) a také na vás bude čekat odměna!

Jedná se o soukromou akci klubu. Za děti ručí rodiče. Klub nenese odpovědnost za případnou škodu způsobenou na této akci.

 

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

 

Těšíme se na vás všechny

tým SK Čakovičky

 

 

 

Kostýmy k dispozici!

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Velké množství kostýmů na maškarní / masopust je k dispozici pro naše sousedy z Čakoviček a všechny příznivce SK Čakovičky

Galerie zde

Pro místní a členy = symbolické půjčovné za 50,-/maska

 

Připomínáme MASOPUST již tuto neděli

5.3. od 14:30

 

Moc se na Vás všechny těšíme                    

Přejeme krásný den

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

Zpráva ze Strašidelného lesa 2022

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Zpráva z 19. Strašidelného lesa

Ráda bych tímto poděkovala všem, kteří se letos podíleli na organizaci našeho Lampiónového průvodu nebo-li Strašidelného lesa. Věřím, že se akce líbila a malí i velcí návštěvníci odcházeli do svých domovů spokojeni a v dobré náladě.

Strašidelný les 2022

Napsal Super User. Posted in co se děje

19.LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

nebo-li

STRAŠIDELNÝ LES

se blíží :-)

SO 5.11.2022 od 17:00

 

 

  Zdravíme všechny naše příznivce,

tradiční Strašidelný les je již opět za dveřmi a tímto bychom Vás všechny rádi na naší akci pozvali!

Neváhejte a přijďte si s námi užít příjemný večer!

Teď si již jen stačí vroucně přát, aby počasí mělo pro naše snažení pochopení :-)

Masopust v Čakovičkách 2022 se vydařil

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Naši milí přátelé a sousedé,

minulou neděli 20.2.2022 prošel naší obcí již tradiční masopustní průvod. Ač nám počasí příliš nepřálo, všichni jsme se s vichrem, zamračeným a chladným počasím vypořádali více než statečně a užili si odpoledne plné smíchu, tance, zpěvu a celkově výborné nálady...

Mikuláš, čert a anděl 5.12.2020

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Krásný večer všem našim příznivcům, 

jelikož se mi hromadí dotazy na Mikuláše, čerta a anděla, tak píši rovnou hromadně.

Vypadá to, že vláda od ČT opravdu uvolní část zákazů a tudíž bychom mohli za vámi 5.12. naši trojici vyslat po naší obci, nezmění-li se opět nařízení. Poprosila bych Vás o dodržování nařízení - rouška by byla asi více než vhodná. Mikuláš ji mít primárně nebude - vousy má úplně všude a plní funkci roušky více než dostatečně :-)  (a covid má pár týdnů za sebou) - na vaše přání ji samozřejmě též nasadí.

 

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , či na tel. Petra Fiksová 604255184.

 

Do zprávy napište, prosím, vaši adresu, jméno dítka, věk a za co pochválit/co vytknout, zda je bojácné a čertisko má zůstat v pozadí... Pomůže i preference času (=maximální rozmezí, např. mezi 17-21hod :-) ), kdy se hodí návštěva - to doladíme dle nahlášených rodin. Též, kde připravíte balíček, či jak jinak si ho předáme. Chodím s trojicí a v případě potřeby po telefonu upřesňuji čas příchodu...

 

Přeji klidný večer a ať jste všichni zdraví

 

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

Masopust 2020 je za námi

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Masopustní průvod opět vyrazil naší obcí !

Rok se s rokem sešel a opět jsme si mohli užívat prima odpoledne se sousedy při masopustním reji. Úvodního slova se, jako již tradičně, ujal šašek – jakožto hlavní postava masopustu. Hudba začala hrát, koníci nervózně přešlapovali a jen jen vyrazit. Počkali jsme na opozdilce, vyfotili si první společné foto a s dobrou náladou vyrazili na naši veselou cestu.